Kuo obligacijų rinka siejasi su valstybės gerove?

Jei Lietuvoje padidėtų privačių bendrovių, valstybinių įmonių bei bankų aktyvumas obligacijų rinkoje – naudą patirtų tiek obligacijas išleidusios įmonės, tiek ir pati valstybė. Įmonės ne tik galėtų plėstis ir finansuotis naujus įrengimus, bet ir išskaidytų skolų riziką, sumažintų priklausomybę nuo bankų, pagarsėtų obligacijas išleidusios bendrovės vardas, padidėtų prestižas ir patikimumas. Dėl to būtų daug lengviau surasti naujų klientų, naudingų partnerių ir tiekėjų. Tuo tarpu Lietuva taip pat patirtų ekonominę naudą, nes būtų pritraukiamas kapitalas iš užsienio, o vietinis kapitalas būtų panaudojamas vietinėje rinkoje.

Kadangi įmonių aktyvumas obligacijų rinkoje padeda pritraukti kapitalą iš užsienio, ir dėl to yra tiesiogiai susijęs su ekonomine šalies gerove, tad valstybei būtų naudinga skatinti įmones kaip paskolų alternatyvą naudoti obligacijų emisijas.

Didžioji dalis Lietuvos įmonių vis dar nepaiso naudos, kurią patirtų išplatinusios obligacijas, ir kaip vienintelę skolinimosi priemonę naudoja bankų paskolas. Dauguma bendrovių tokį sprendimą priima dėl to, kad šiuo metu mūsų valstybėje bankai yra konkurencingi, o paskolų palūkanos – gan žemos. Kita priežastis – visai neseniai pasaulį sukrėtusi ekonominė krizė, kurią tiek Baltijos šalys, tiek ir pati Baltijos vertybinių popierių rinka išgyveno sunkiai. Tačiau visa tai jau praeity, tad tikėtina, jog gerėjant ekonominei situacijai – aktyvės ir vertybinių popierių rinka, o didesnio kapitalo įmonės Lietuvoje vis dažniau finansuosis ne tik bankų paskolomis, bet ir išleidžiant obligacijų emisijas.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt kamtoreikia.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top