Ekologiški maisto produktai ir gėrimai

Ne retas savo sveikata ir gera savijauta besirūpinantis pilietis maisto produktus bei gėrimus renkasi atidžiai bei atsakingai. Akylesnis pirkėjas dėmesį atkreipia ne tik į kainą ir išorinį vaizdą, bet pasiėmęs prekę įdėmiau paskaito jos etiketę, kurioje pateikta išsami produkto sudėtis. Pamatę, kad aprašas mirga nuo aromato ir skonio stipriklių, dažniausiai prekę padeda atgal į lentyną. Vis dažniau žmonės renkasi ekologišką maistą, kuris pagaminamas nenaudojant jokių sintetinių chemikalų, antibiotikų ar hormonų. Taip pat ekologiški maisto produktai nėra genetiškai modifikuoti. Tačiau kaip žinoti, kad maisto produktas ar gėrimas yra ekologiškas?

Specialistai teigia, kad žodžiai „ekologiškas“ ir „organinis“ yra sinonimai, tačiau pastarasis lietuvių kalboje nėra vartojamas. Ne retai ant įvairių maisto produktų pakuočių galime pamatyti užrašus „tik iš natūralių ingredientų“, „be hormonų“ ir pan. Tačiau tokie šūkiai neparodo, kad produktas yra ekologiškas. Lietuvoje ekologiški maisto produktai ženklinami specialiu skiriamuoju ženklu, kuri yra elipsės formos. Trečdalį šios figūros užima baltas užrašas „EKOLOGINIS ŽEMĖS ŪKIS“ žaliame fone, o likusioje ženklo dalyje baltame fone pavaizduotas žalias augalas.

Nuo 1997 m., Žemės ūkio ir Sveikatos apsaugos ministerijų įsteigta VšĮ „Ekoagros“, vykdo ekologinės gamybos kontrolės ir sertifikavimo darbus pagal Ekologinio žemės ūkio taisyklių reikalavimus. Ši įmonė užsiima ekologinės gamybos ir išskirtinės kokybės produktų sertifikavimu, švietėjiška veikla, specialios literatūros, susijusios su ekologiniu žemės ūkio ir maisto produktais, rengimu.

Ne paslaptis, kad ekologiški produktai yra brangūs, todėl ne retas iš mūsų ieško pardavėjų, kurių verslo tikslas yra didmeninė prekyba maisto produktais ir gėrimais. Jei perkame didesnį to pačio maisto kiekį (savaitei ar ilgesniam laiko tarpsniui), tuomet šio produkto vieneto kaina krenta.

Kaina ir prekinė išvaizda neturėtų būtų pagrindine pirkimo priežastimi. Juk svarbiausia mūsų sveikata ir gera savijauta. Saugokime save ir į maisto produktus žiūrėkime giliau nei į jų įpakavimą. Juk mūsų kūnas ne šiukšliadėžė. Kaip sakoma: ką valgai, taip ir atrodai.