Priekabos Lietuvos kelių eismo taisyklėse

Pasak Lietuvos respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 25 straipsnio mūsų valstybės viešajame eisme gali dalyvauti tik techniškai tvarkingos, KET reikalavimus atitinkančios, motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos. Norint dalyvauti viešajame eisme būtina išlaikyti įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“. Labiausiai Lietuvoje paplitusi vairavimo kategorija – B. Šią kategoriją turintys vairuotojai gali vairuoti automobilius, kurių didžiausia leidžiamoji masė neviršija 3 500 kg ir kurie skirti vežti ne daugiau kaip septynis keleivius. Tokie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausia leidžiamoji masė (kartu su kroviniu) neviršija 750 kg. Verta nepamiršti, kad priekabos turi būti atitinkamai paženklinamos. Kaip tai padaryti?

Kelių eismo taisyklėse vartojama sąvoka „priekaba“ apibūdinama kaip transporto priemonė, kuri skirta tempti motorine transporto priemone. Taip pat pabrėžiama, kad priekabomis laikomos ir puspriekabės – tai su motorine transporto priemone sukabinta priekaba, kurios dalis remiasi į minėtąją transporto priemonę ir dalis puspriekabės masės (ir krovinio) atitenka tempenčiai transporto priemonei.

Lietuvos respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 26 straipsnis teigia, kad ant priekabos, tam skirtoje vietoje, vertikalioje plokštumoje turi būti pritvirtinti registruojant jai priskirti valstybiniai numerio ženklai. Jie negali būti uždengiami apsauginėmis medžiagomis, lankstomi ar kitaip deformuojami, gadinami, teršiami ar surūdiję. Tuo atveju, kai vežamas krovinys uždengia priekabos valstybinio numerio ženklą, gerai matomoje vietoje turi būti pritvirtinta „Regitra“ išduota lentelė su valstybiniu numeriu.

Remiantis Lietuvos respublikos saugaus eismo automobilių keliais ir Lietuvoje galiojančiomis kelių eismo taisyklėmis paženklintos privalo būti ne tik Jūsų motorinės transporto priemonės, bet ir priekabos, kurios yra tempiamos.