Logistikos reikšmė Lietuvoje

Logistika darosi vis reikšmingesnė vartotojiškos visuomenės gyvenime, besiplečiančioje prekyboje bei importo / eksporto procedūrose. Logistikos įmonių sistemų pamatiniai tikslai: savo klientams kurti realią naudą, plėsti naujų ir lojalių klientų gretas, ieškoti naujų tobulėjimo galimybių. Taip pat logistikos įmonės viduje ir išorėje, pelno ir laiko aspektu, kiek įmanoma labiau, optimizuoti prekių bei kitų materialinių išteklių judėjimą. Logistikos paslaugos reikalingos ištisame procese: nuo žaliavų pirkimo iš tiekėjo iki gatavo produkto pardavimo vartotojui. Kokybiška ir greita logistika Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje – visoje Lietuvoje ir užsienyje – savo klientams suteikia konkurencinį pranašumą, leidžia jiems daugiau užsidirbti. Todėl galima sakyti, jog logistikos paslaugos perkamos už tam tikrą sumą savo klientams uždirba dar daugiau pinigų.

Logistikos reikšmę patvirtina ir nuolatinė jos plėtra.

Vilniaus logistika

Klaipėdos viešasis logistikos centras, kurio intermodalinio terminalo plotas – 5 ha., turi 1600 TEU konteinerių saugojimo aikštelę. Šio projekto įgyvendinimui vystytojai („Lietuvos geležinkeliai“ ir privatūs investuotojai) skyrė apie 80 mln. litų (23169601.48 EUR). Tokio dydžio investicijos vykdomos tuomet, kai tikimybė, kad jos atsipirks yra kur kas didesnė nei nuostolio tikimybė. Gausėjant prekių paklausai ir pasiūlai klesti ir logistika.
Kaip plečiasi logistika Vilniaus viešajame logistikos centre? Nuo 2008 iki 2013 metų pabaigos, ES paramos ir kitomis papildomomis lėšomis, buvo įgyvendintas 119,7 mnl. litų vertės projektas: 140 ha. teritorija su intermodaliniu terminalu, du 1050-ies metrų ilgio geležinkelių keliai, 1500 TEU talpos konteinerių sandėliavimo plotas, stovėjimo aikštelė automobiliams bei aptarnavimo ir kontrolės įmonės.

Klaipėdos ir Vilniaus logistikos viešieji centrai iki 2013 metų ženkliai išsiplėtė, o ką jau kalbėti kiek susikūrė privačių logistikos įmonių, kurios taip pat investuoja į savo veiklos plėtrą ir paslaugų kokybės gerinimą.

Daugiau apie logistiką: https://www.vtranzitas.lt/