KAIP RASTI GERĄ DARBUOTOJĄ?

Aukštąsias mokyklas kasmet baigia tūkstančiai studentų, o ką jau kalbėti apie ilgą darbo stažą turinčius darbuotojus, kažkodėl nerandančius darbo ir ne savo noru formuojančius dideles eiles darbo biržoje. Deja, sunku ne tik jiems. Labai dažnai ne juokais paplušėti tenka ir patiems darbdaviams, siekiantiems surasti patikimą darbuotoją, kuris sugebėtų atsakingai dirbti savo darbą bei tuo pat metu pritaptų kolektyve. Kitaip tariant, koks yra sėkmės receptas darbdaviams ir kokia galėtų būti tikslinga darbuotojų paieška, kad būtų pasiekta win-win situacija.

Gyvenimo aprašymas – pirmasis įspūdis

Paprastai pirmoji akistata su potencialiais darbuotojais būna ne gyvai, tačiau į elektroninį paštą gavus CV – vadinamąjį gyvenimo aprašymą. Šiame dokumente būna pateikta pagrindinė informacija apie asmenį, jo išsilavinimą, kompetencijas, pomėgius ir pan. Darbdavys, perskaitęs šiuos faktus, gali susidaryti pirminę nuomonę apie žmogų ir priimti sprendimą, kviesti pretendentą į tolimesnius pokalbius ar ne. Bet įsivaizduokite, kaip turėtų reaguoti įmonės vadovas, kuris vos pradėjęs skaityti CV, randa begalę klaidų, o etiketo stoka badyte bado akis. Akivaizdu, jog toks žmogus nebus geras darbuotojas ir tolesnių darbo pokalbio atrankų nepraeis.

Patirtis ir kompetencija pirmoje vietoje

Darbuotojų paieška, kokia ji bebūtų neatsiejama nuo žmogaus patirties, išsilavinimo bei sugebėjimo aptarimo. Kiekvienas save ir savo verslą gerbiantis darbdavys turėtų atkreipti dėmesį, ką sugeba ar kokius darbus, projektus žmogus darė ar prisidėjo prie jo vystymosi anksčiau. Gyvenimo aprašymo vieta, kurioje išvardinti visos prieš tai buvusios darbovietės ar savanorystė gali tapti ženklu darbdaviui apie darbštumą ar jau turimą patirtį vienoje ar kitoje srityje, o pačiam žmogui – galimybę gauti trokštamą poziciją.

Taigi, gerų darbuotojų Lietuvoje tikrai yra, tačiau prieš pradedant skųstis apie neva jų nebuvimą, vertėtų atsiminti ir orientuotis į keliatą pagrindinių aspektų, kurie leis greičiau surasti tinkamą pretendentą. Tokiu būdu darbuotojų paieška bus efektyvi.