Praktika ministerijoje

coffee-1242653_1280

Ambicingi ir veržlūs aukštuosius mokslus studijuojantys studentai dažnai ankščiau, nei jiems priklauso, pradeda ieškotis praktikos vietos. Šiais laikais gauti praktikos vietą ir sėdėti valstybės tarnautojo kėdėje yra prestižas, ypač jaunam ir karjeros laiptais kylančiam studentui. Neįkainojama patirtimi mielai dalinasi ir praktiką ministerijoje ar kitoje valstybės tarnybos vietoje siūlo valdininkai.
Praeitais metai, net 40 proc. pateiktų konkursų į viešajame sektoriuje atsilaisvinusias vietas nereikalavo darbo patirties. Pastebima, kad vis labiau atkreipiamas dėmesys į kandidato mąstymo gabumus. Toks valstybės tarnybų požiūris parodo, kad jiems svarbūs jauni bei talentingi asmenys. Palankumą pelno išskirtinio mąstymo, protingi ir motyvuoti studentai.
Praktiką ministerijoje atliekantys studentai šiltai priimami. Kartu su jais dirbantys tarnautojai dalijasi patirtimi ir žiniomis. Suteikiamos puikios aplinkybės asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui. Šioje vietoje studentai gauna neįkainojamos patirties, nes mokosi iš savo srities specialistų. Kadangi nėra konkurencijos ir įtampos, darbinė atmosfera palanki visapusiškam tobulėjimui. Nors praktikoje nėra vietos kūrybiškumui ir viskas gana sustyguotas, bet nuobodaus biurokratizmo ten nėra.
Studentai praktikoje panaudoja visas teorines žinias bei jas pritaiko praktikoje. Atlikus praktiką ministerijoje ar kitame viešajame sektoriuje po mokslų galima pretenduoti į darbo vietą. Po konkurso paskelbimo, reikia atlikti bendrojo gebėjimo ir vadovavimo gebėjimo testus. Jeigu gaunami aukšti rezultatai, kandidatas turi didelius šansus laimėti darbo vietą. Taip pat būna atvejų, kai atlikus praktiką ir pabaigus mokslus, su absolventu susisiekia viešojo sektoriaus atstovai ir pasiūlo darbo vietą. Žinoma, šį pasiūlymą dažniausiai gauna puikiai arba labai gerai praktikos metu pasirodę studentai.
Dažniausiai jaunus asmenis, ką tik pabaigusius aukštąjį mokslą, darbas ministerijoje vilioja dėl gero atlyginimo ir stabilių socialinių sąlygų.