LED šviestuvai

Liuminescenciniai šviestuvai – tai elektrą taupančios lempos, kurių gamintojai įsikūrę ne tik užsienyje, bet ir mūsų šalyje. Vis labiau iš rinkos besitraukiančios kaitrinės lemputės vietą užleidžia pranašesnėms, elektrą taupančioms lemputėms bei lempoms. Šalies gyventojai parduotuvėje noriai renkasi liuminescencinius šviestuvus ir lemputes, nors jų kaina, lyginant su kaitrinėmis, yra kur kas didesnė. Tad kodėl verta rinktis būtent LED šviestuvus ir lemputes?
Vienas iš pagrindinių atsakymų, kodėl verta rinktis liuminescencinius šviestuvus/lempas ir lemputes – ilgaamžiškumas. Jos tarnauja ilgesni laiko tarpą, todėl įsigijus lemputę galėsite būti ramus, kad po mėnesio ar dviejų Jums nereikės ieškoti naujos lemputės.
Antras labai svarbus faktas apie LED šviestuvus ir lemputes – energijos taupymas. Jei anksčiau turėjote kaitrinę 60 W lemputę ir norite, kad LED lemputė teiktų Jums tokį pat apšvietimą, tuomet atitinkamai reikia rinktis 6 W LED lemputę – ji atstos 60 W kaitrinę lemputę. Analogiškai vietoj 100 W kaitrinės lemputės rinkitės 10 W LED lemputę. Be to, reikia nepamiršti, kad skirtingoms patalpoms reikalingas skirtingas apšvietimo galingumas, todėl skirtingiems kambariams patariama rinktis skirtingo galingumo liuminescencines lemputes ar šviestuvus.
Kalbant apie kainą, kaitrinės lemputės keletą kartų pigesnės nei liuminescencinės, tačiau atsižvelgiant į ilgaamžiškumo ir energijos taupymo faktorius tampa akivaizdu, kad rinktis būtent jas yra praktiškiau.
Taip pat svarbu nepamiršti, kad LED lemputėms būtinas aušinimas. Tai reiškia, kad šių lempučių negalima patalpinti uždaruose gobtuvuose, kuriuose oras visiškai negali cirkuliuoti. Tokiu atveju lemputės perdegs kur kas greičiau nei deklaruoja ant pakuotės parašyta data.
Ne vienas Lietuvos gamintojas užsiima LED šviestuvų bei liuminescencinių lempučių gamyba, todėl savo šalyje galime įsigyti ir savo produkcijos, kuri, ne retai, piliečiams atrodo patikimesnė ir priimtinesnė.
LED šviestuvai ir lemputės – patikimas ir praktiškas būdas sutaupyti pinigus, išleidžiamus elektros energijai. Naudodami ilgaamžes elektros lemputes tuo pačiu apsaugosime ir aplinką, kuri yra jautri bei reikalauja mūsų priežiūros.