Vėžinių susirgimų istorijos raida

Vėžys – rimta liga, apie kurią XXI amžiuje kalbama vis dažniau. Ji daugeliui neduoda ramybės, kadangi susirgimų daugėja, o vis nepavyksta nustatyti tikslių priežasčių, kaip jų išvengti. Kartais net ir visą gyvenimą sveikai gyvenę, sportavę ir neturėję žalingų įpročių žmonės suserga šia liga, todėl gydytojų pastangos yra bevaisės. Vis dėlto, gera žinia ta, kad dažniausiai aptikus vėžį laiku, įmanoma nuo jo išgyti.

Vėžinių susirgimų istorijos raida

Nors vėžys yra laikomas šio amžiaus liga, vis dėlto, jo atsiradimo istorija yra labai ilga. Vėžio sukeltų pakitimų mokslininkai randa dinozaurų kauluose, taip pat mumijose. Hipokratas senovės Graikijoje aprašė vėžio atvejus, jisai netgi sugalvojo šiai ligai pavadinimą ir aprašė pirmąją humoralinę vėžio atsiradimo teoriją. Dar Renesanso laikotarpiu buvo pradėti  įvairūs moksliniai tyrimų metodai. Anatomijai ir fiziologijai sparčiai vystantis, tyrinėtojams atsirado galimybė tęsti tyrimus ir dar labiau gilintis į vėžį ir jo atsiradimą. Jau XVIII amžiuje daugėjant žinių, pradėjo vystytis chirurgijos mokslas, mokslininkai aprašė daug galimų operacijų metodų, kurie turėjo įtakos tolimesniam šios ligos tyrinėjimui.

XXI amžius

XXI amžius tobulėja ne tik išmaniosios technologijos, bet ir mokslas. Būtent dabar yra atrasta pačių įvairiausių būdų, kurie padėtų žmonėms kovoti su vėžiu. Kalbant apie inkstų auglį (vėžį), tai labai baisi liga, kurios laiku nepradėjus gydyti, padariniai gali būti labai liūdni. Inkstų auglio atsiradimo priežastys yra pačios įvairiausios, o jų tiksliai nustatyti tikrai neįmanoma. Vis dėlto, medikai spėja, kad viena iš priežasčių – rūkymas. Rūkymas kenkia žmogaus organizmui, o rūkantieji padidina savo galimybę susirgti inkstų vėžiu netgi dvigubai. Antsvoris, toksinių medžiagų vartojimas, genetika ir kitos priežastys taip pat lemia inkstų auglio atsiradimą.

Kaip kovoti su inkstų augliu?

Inkstų auglio operacija – vienas iš kovos būdų su inkstų augliu. Inkstų auglio operacija atliekama profesionalių medikų, pagal nustatytą tvarką, kai kiti būdai nepadeda. Kai inkstų navikai yra nepiktybiniai, operacijos metu pašalinami tik jie patys, bet inkstas paliekamas. Tikra inkstų auglio operacija atliekama pašalinus visą žmogaus inkstą su aplinkiniais limfmazgiais arba be jų. Jeigu vėžys į žmogaus organizmą yra išplitęs, medikai atlieka paliatyves operacijas.