Europos nacionaliniai parkai – Slovėnija ir Italija

Nacionalinis parkas

Turistai atvykę į užsienio šalis gido dažniausiai yra vedami į miesto centrą, kur verda kultūrinis gyvenimas, didelis šurmulys, vyrauja neįtikėtino grožio, išskirtinė architektūra. Ten kur galima pajausti istorinę vertę ir pasisemti žinių apie šalį. Tačiau, kur dingsta gamta šioje pompastikoje? Daugelis iš mūsų greitai pamiršta arba nepastebi begalinio grožio, gamtos sukurtų stebuklų, kurie gniaužia kvapą. Europos nacionaliniai parkai yra įspūdingi gamtos kūriniai, kuriuos privalu aplankyti ir įtraukti į savo kelionės tikslus. Žinoma, nereikia jų visų aplankyti, tačiau į vieną iš parkų vertėtų užsukti ir pasimėgauti įspūdingais gamtos vaizdais. Europos nacionaliniai parkai – vietos, kurias kartais pamiršta žmones, tačiau apsilankę vieną kartą pasisemia gerų emocijų. Todėl dabar pateiksime žymiausius Slovėnijos ir Italijos nacionalinius parkus, kurie turi ypatingą kraštovaizdį ir laukinę gamtą, bei juose lankosi gerokai mažiau turistų, nei žymiuose lankytinose vietose.

Triglavo nacionalinis parkas, Slovėnija
Sunku patikėttriglavi, kad Slovėnija yra šalis, kuri vienintelė turi nacionalinį parką, kuris turi tokį didelį populiarumą tarp gamtos mylėtojų. Turistams, kuriems trūksta Slovėnijos grožio vertėtų apsilankyti Triglave. Šiame parke yra įspūdingi kalnai, kurių aukštis siekia, net 3 kilometrus, į kuriuos net galima lipti pėsčiomis, einant aukštyn takais, atsiveria neįtikėtino grožio vaizdai. Taip pat reiktų nepamiršti ir neįtikėtino skaidrumo upių, kurios kviečia lankytojus pasimėgauti vandens sportu, paplaukioti baidarėmis arba plaustais visą vasaros sezoną.

Grand Paradiso nacionalinis parkas, Italija

Tai vienas iš seniausių, labiausiai saugomų teritorijų Alpėse. Apsuptyje laukinių ežerų ir kalnų Grand Paradiso nacionalinis parkas dažnai būna turistų pamiršta vieta. Tačiau užsukę į šį parką turistai gali mėgautis žygiais į kalnus, nuo kurių atsigrand paradisoveria kvapą gniaužiantys vaizdai, o žiemą nacionalinis parkas siūlo pramogas su slidėmis. Šiame Grand Paradiso parke yra išlikusi tradicinių akmeninių namų. Taip pat šiame parke teikiama nakvynės paslauga, todėl galima praleisti naktį bei ramiai pailsėti gamtos apsuptyje.