Agroturizmas

Agroturizmas, tai yra išskirtinis atostogų tipas, kai yra poilsiaujama kaimo ūkyje. Panašiai taip, kaip seniau važiuodavome į kaimus pas senelius ir leisdavome ten savo vasaros atostogas. Tačiau čia šiek tiek kitaip, nes juk jau esame suaugę, bet kodėl vėl turime grįžti prie ūkinės veiklos, kai norime tiesiog pailsėti? Agroturizmas siūlo dalyvauti ūkinėje veikloje, kurios sritį poilsiautojas gali pasirinkti pats. Čia lankytojai gali rinkti vaisius ir daržoves, jodinėti žirgais, kopinėti ir skanauti medų, taip pat mokytis vyndarystės. Taip pat pajusti kaimo gyvenimą ir apsipirkti vietinėse, kaimo parduotuvėse, mokytis rankdarbių meno ir taip toliau. Ši turizmo rūšis yra patraukli tiems, kurie nori pasprukti nuo miesto šurmulio bei pasimėgauti gamta. Čia įgaunama nepamirštama patirtis bei pailsima nuo rutinos.

Agroturizmą apima kelios veiklos sritys vienu metu ir jos yra vykdomos kaimo vietovėse, o jų pagrindiniai tikslai yra:
—supažindinti poilsiautojus bei lankytojus su vietovėmis;
—leisti dalyvauti ūkinėse veiklose;
—pačiam pasigaminti ir paskanauti vietinių maisto produktų;
—susipažinti su kulinarija bei tos vietovės virtuvės tradicijomis;
—susipažinti su vietinių gyventojų buitimi, kultūra;
—sužinoti vietovės kilmę, jos raidą;
—padėti lankytojams atrasti tą ryšį su gamta;
—prisidėti prie vietinės gamybos, kultūros augimo, plečiant ekonomiką ir puoselėjant vietos tradicijas.

Šios rūšies vietos paprastai būna kaimo vietovės ir pasižymi kai kuriomis savybėmis, dėl kurių yra pripažintos, kaip agroturizmui tinkančios vietos:
— yra išskirtinoje geografinėje šalies vietoje, kuri turi istorinės vertės, tarmės, kalbos savitumo bei joje gyvena nedidelė dalis žmonių (ne daugiau 5000 gyventojų);
—čia vyrauja tam tikra ūkinė veikla (žemdirbystė, gyvulininkystė, žvejyba ir kitos ūkio šakos);
—kaime nėra pilnai išvystytas turizmas;
Agroturizmas yra puiki išeitis žmonėms, kurie nori išskirtinio potyrio atostogų, kai galima sugrįžti į gamtą, kaimus ir taip pasisemti kitokios patirties. Kai galima gyventi visiškai kitokį gyvenimą, kur dar yra išlikusios senosios tradicijos ir papročiai.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt kamtoreikia.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top