Turizmas Lietuvoje

Lietuva yra šalis, kurioje egzistuoja didžiausias Rytų ir Centrinės Europos turizmo centras. Čia kasmet, nesvarbu kokiu sezonu, tūkstančiai užsienio svečių, įvairių keliautojų iš kaimyninių šalių. Didžiausias turistų antplūdis yra iš Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Vokietijos, taip pat Skandinavijos. Turizmas Lietuvoje yra populiarus dėl to, kad čia yra daug miškų, ežerų, kraštovaizdis stebina savo margumu ir ramuma, taip pat čia yra platus paslaugų bei pramogų pasirinkimas. Šalyje yra gerai išvystytas turizmas poilsiautojams bei aktyvias pramogas mėgstantiems lankytojams. Gausa sodybų, viešbučių, SPA paslaugų, kiti malonumai pranokstą net kitas šalis.

Lankytinos vietos
Išties turizmas Lietuvoje yra šiek tiek pasiskirstęs į regionus ir kiekvienas iš jų gauna savo dalį lankytojų. Jeigu lankytinų vietų pasiūlą yra patraukli keliautojams, tai jie būtinai užsuks į to regiono lankomiausias vietas.

Žemaitija – pradėkime nuo žemaičių krašto. Lankomiausias miestas yra Telšiai, nes čia yra jaukus senamiestis, daug architektūrinių paminklų, taip pat ežerų, kurie kviečia pramogauti. Turistams čia siūloma apsilankyti muziejuose, Antano šv. Paduviečio katedroje. Lankytojų taip pat laukia ir Debesnų botaninis takas, Jomantų pažintinis takas ir įžymusis Šatrijos piliakalnis.

Aukštaitija. Garsi savo urbanistikos paminklais ir istorija. Čia yra oficialus Lietuvos geografinis centras – Ruoščius, taip pat Skinderiškio parkas, kuriame dažnai apsilanko poilsiautojai. Taip pat negalime užmiršti ir Molėtų, kurie žavi savo gamtos didingumu ir ežerų žalumu. Čia daugybe muziejų, Radvilų rūmai, bažnyčios ir koplytėlės. Keliautojai gali iš arčiau susipažinti su vietos istoriją ir gamtos paminklais.

Dzūkija. Šio regiono sostinė laikoma Alytumi, kuriame įsikūręs senasis parkas, kur stovi tarpukario laikų fontanas su baseinėliu. Atvykusius turistus pavasarį žavi baltai žydinčios japoniškos magnolijos. Bei skaidrūs ežerai, poilsiavietės.

Suvalkija. Regionas pasižymi architektūriniais ir istoriniais paminklais. Nors lankytojų skaičius čia ir yra minimalus, tačiau atvykėlių dėmesį čia traukia Vištyčio regioninis parkas bei jo ežeras. Taip pat senieji piliakalniai, malūnas, įvairios sodybos ir miškai.

Visgi turizmas Lietuvoje labiausiai klėsti kurortiniuose regionuose, tai Palangoje, Nidoje, yra Baltijos jūra , smėlis, o šalia to pušynai, botanikos sodas, įvairios pramogos ir istoriniai paminklai. Nidos kopos ir visiška ramuma. Čia dažniausiai traukia užsienio turistai. Taip pat populiarus traukos objektas yra ir sostinė. Čia itin daug turistų iš viso pasaulio, kurie žavisi Vilniaus istorija, architektūra ir senamiesčiu. O jaunieji keliautojai sostinėje gali ir aktyviai pramogauti bei linksmintis.