Neregėta Lietuva

Niekas negali ginčytis, kad Lietuva išties gražus kraštas, kuriame ne tik žaliuoja vešlūs miškai, bet ir telkšo dideli ežerai. Visa gamta, augmenija bei gyvūnija gali atimti žadą, juk tik mes galime pasigirti, kad turime tokią žydinčią ir gyvą aplinką, dėl kurios eina iš proto tie, kurie retai mato tokius vaizdus. Nors mums ir atrodo, kad Lietuvos gamta yra graži, bet ji dar gražesnė žiūrint į ją per paukščio skrydį. Žinoma, mes nei paukščiai, nei ką, o ir paskraidyti ne visiems yra lengvas malonumas. Ypač tiems, kurie bijo aukščio. Dėl šios priežasties lietuvių fotografas Marius Jovaišas nusprendė būtent įamžinti Lietuvos grožį iš paukščio skrydžio ir sudėti visas įspūdingiausias fotografijas į vieną albumą bei jomis pasidalinti su visais norinčiais išvysti šiuos vaizdus.

„Neregėta Lietuva“ — taip pasivadina nebe didžiausias ir brangiausias fotografijų leidinys, kuris yra skirtas būtent įamžinti Lietuvos panoramą, miškus. Šioje knygoje yra daugiau nei 250 fotografijų, kurių kokybę įvairiais būdais bandė perteikti pats autorius, nes norėjo, kad vartant šį albumą žmonės pajustų fotografijų tikrumą. Tikriausiai, sunkiausias darbas, kurį teko atlikti pačiam autoriui, tai išrinkti iš 20 tūkstančių kadrų tik pačius gražiausius ir išskirtiniausius. „Neregėta Lietuva“ pasak autoriaus turėjo tapti tautybę skatinančiu simboliu, įrodant, kad mūsų šalis yra išskirtinė ir graži savaip, be įvairiausių kalnų ar žydros jūros.

Atliekant fotografijos darbus buvo naudojama aukščiausios tuo metu esančios fotokameros geba. Pačiam skrydžiui buvo naudojamos skirtingos priemonės norint išgauti, kuo unikalesnius vaizdus. Ore knygos autorius per visą tą laiką praleido 88 valandas, o ir pats minėjo, kad tikriausiai dabar nėra ne vieno nenufotografuoto Lietuvos kampelio. Ši knyga turi ne vieną leidimą skirtingomis kalbomis, bei pirmoji šios knygos versija buvo išleista 2007 metais, o kita 2009 metais. Tai pirmasis tokio tipo leidinys, kuris garsina Lietuvą ne tik šalies ribose, bet ir už jų. O fotografo darbą bei užfiksuotus kadrus giria net žymiausi žmonės.