Sveikatos institucijų specialistai pastebėjo, kad žmonės netaisyklingai naudoja inhaliatorius

Gydytojai pastebi, jog pacientai, sergantys plaučių ligomis, nemoka tinkamai naudotis inhaliatoriumi ir dėl šios priežasties dažnai vaistai nė nepasiekia paciento bronchų. Nors atrodo, kad inhaliacijos procedūra yra vieni juokai, tačiau, paaiškėjo, kad inhaliacijų metu reikalinga tam tikra vaistų įkvėpimo technika, antraip iš procedūros gali būti mažai naudos arba jos visai nebūti.

Kai kurie suaugusieji visą savo gyvenimą, kai tik naudoja inhaliatorių, tai daro neteisingai ir iš vaistų bei prietaiso negauna jokios naudos. Na ir, kad jau išsiaiškinome, jog inhaliacijai reikalinga tinkama įkvėpimo technika, tai iš kart pagalvojome apie vaikus. Juk jiems turėtų būti dar sunkiau taisyklingai įkvėpti, įkvėpti taip, kad vaistai pasiektų bronchus.

Pats inhaliatorius vaikams kaina nelabai skiriasi nuo inhaliatoriaus skirto suaugusiems kainos. Be to, vaikai gali naudoti ir standartinius inhaliatorius, minusas tik — psichologinis barjeras, tai yra asociacijos su nemaloniomis varginančios ligos procedūromis. Taigi, nors pačio inhaliatoriaus kaina ir ta pati, tačiau skaičiuojant neveiksmingai suvartotų vaistų kiekį ir kainą, tiek suaugusiems, tiek vaikams, toks gydymo būdas yra nuostolingas — nei sveikatos nei pinigų. Viena iš priežasčių, kodėl, visgi, suaugusieji ir vaikai, nors ir apmokyti, kaip teisingai naudoti inhaliatorių, deja, bet jį naudoja neteisingai — per didelis inhaliatorių pasirinkimas. Jų rūšių parduotuvėse ir internete galima rasti bent dešimt. Ir jie visi tikrai nėra visiškai vienodi. Pasirodo, kiekvienas inhaliatorius turi savo naudojimo / įkvėpimo techniką. Tam, kad tokios klaidos ir sveikatos bei finansiniai nuostoliai būtų išvengti derėtų pasitarti su savo gydytoju arba vaistininku. Tai ypač galioja tiems žmonėms, kurie inhaliatorius perka internetu. Ko gero, ne vienas yra nusivylęs internetu pirktu inhaliatoriumi, nes nejautė pagerėjimo. Na, o dabar nustebo, nes priežastis gali slypėti visai ne prietaise, o jo panaudojimo būde.

Daugiau naudingos informacijos apie inhalaiciją ir kitas sveikatingumo priemones rasite apsilankę https://biomed.lt/lt/.