3D printerio istorija

Tikrai kiekvienas yra girdėjęs apie tokį įrenginį, kaip 3D printerį. Šis printeris iš vienos pusės yra jau pagyvenęs, o iš kitos – visai naujas įrenginys, taikomas įvairiuose projektuose. Jis kiekvienais metais susilaukia vis daugiau populiarumo iš įvairių pramonės šakų atstovų, taip pat ir iš vartotojų, norinčių išbandyti šią technologiją arba bent jau turėti namuose jos sukurtų “vaisių”.

3D printerio istorija

Devintojo dešimtmečio vidurys buvo pirmasis kartais, kai pasirodė 3D spausdinimo technologija. Ši technologija buvo sugalvota kaip prototipų kūrimo priemonė, tačiau bėgant metams ir jai tobulėjant, šiuo metu 3D printeriai yra naudojami ir perteikiant galutinius produktus. 3D printeriai yra puikus pakaitalas, nes ši technologija yra itin lanksti, nėra brangesnė už tradicinius gamybos būdus, o taip pat individualizuota. 21 amžiuje 3D technologija vystosi itin sparčiai, jau šiuo metu yra galimybė spausdinti lėktuvų dalis, drabužius, automobilius ir net maistą. Kas bus spausdinama priklauso nuo poreikių, nuo verslo srities ir norų.

3D printerio realybė

Vieni manė, kad ši technologija sukels tikrą perversmą pramonėje, nes kiekvienais metais bus naudojama vis plačiau, o kiti teigė, kad susidomėjimas žlugs. Vis dėlto, realybė yra tokia, kad 3D printeriai kiekvienais metais tampa vis populiaresni, jie yra tobulinami, atsiranda kūrėjų, kurie dirba su šiais printeriais ir stengiasi juos paversti dar greitesniais, nei buvo iki šiolei. Ši technologija yra tikrai išsivysčiusi, jos, tiek sąnaudos, tiek ir kainos krenta, o investicijų kiekis didėja, būtent šie faktoriai rodo, kad 3D printeriai tampa pelninga investicija ir daro svarią įtaką verslui.

3D printerio kaina

Kaip ir buvo minėta, 3D printerio kaina kiekvienais metais krinta, nes ši technologija pasidariusi priimtina ir labai norima. Tokį printerį kiekvienas gali įsigyti specializuotose parduotuvėse, užsiimančiose jų prekyba, ši technologija nebėra pasiekiama tik mokslininkams. 3D printerio kaina priklauso nuo daugelio aspektų, tačiau ši technologija tikrai yra įperkama daugeliui žmonių.

Kad ir kokie būtų populiarūs 3D printeriai, faktas išlieka vienas – jie niekada nepakeis tradicinės gamybos, tačiau tikrai visada bus puikus pakaitalas.