Ką pamatyti?

Šiandieniniame pasaulyje turistams yra pritaikyta daugybė šalių, tačiau nėra taip lengva atsirinkti. Šiame straipsnyje planuojantiems atostogas trumpai rekomenduosiu įsimintiniausias vietas.
Vienos iš mėgstamiausių krypčių – nesibaigiančios vasaros kraštai. Dažnai lietuviai renkasi porą dienų prie žydros jūros ar vandenyno, tačiau jeigu norisi visas atostogas praleisti tinginiaujant, tuomet aviabilietai į Antaliją yra geriausias pasirinkimas. Antalija – nepaprastas kurortas, galintis pasigirti į geriausiųjų dešimtuką papuolančiu paplūdimiu. Bet jeigu norisi kiek kaitresnės saulės, modernaus didmiesčio, kuriame galima įžvelgti šiuolaikišką gyvenimo dvasią ir tūkstančių metų istorija, siūlyčiau rinktis Izraelį. Galbūt tai ir yra priežastis, kodėl skrydžiai į Tel Avivą taip pat itin populiarus pasirinkimas. Tel Avivo paplūdimiai driekiasi per visą miestą, o kiekvienas jų yra skirtingas. Praleidus porą dienų prie Viduržemio jūros saulės šis miestas taip pat siūlo nepamiršti aplankyti istorinių vietų: Tel Avivo muziejaus, Baltojo miesto, Jafa sendaikčių turgaus ir dar daug kitų.. Saulės ieškotojams taip pat galėčiau patarti, jog pigūs skrydžiai į Romą tikrai nenuviltų. Italijos sostinė nesiūlo smėlingų paplūdimių, tačiau per metus pritraukia milijonus lankytojų. Roma istoriniuose šaltiniuose yra vadinama amžinuoju miestu, o turistams būtinai rekomenduojama aplankyti Romos forumą, Koliziejų – Romos simbolį, Panteoną, Vatikano muziejų, Trevi muziejų, Kapitolijų ir dar daugybę ypatingų vietų.
Mėgstantiems kiek gaivesnius orus vertėtų rinktis ne taip giliai pietuose esančias šalis. Ar žinote kuris miestas tituluojamas šimto bokštų miestu? Taip, skrydis į Prahą atsakytų į šį klausimą. Čekijos sostinė siūlo pamatyti į UNESCO paveldą įtrauktą senamiestį, modernios architektūros pastatą miesto centre – šokantį namą ar bene vieną iš labiausiai lankomų turistų vietų Prahoje – Karolio tiltą. Šis tiltas ypatingas tuo, kad jungia senamiestį su mažuoju kvartalu ir čia įsikūrusiais gatvės muzikantais.
Gamtos grožio ieškotojams vienareikšmiškai bilietai į Bergeną būtų geriausia atostogų dovana. Pradėčiau nuo to, kad tai nepaprasto grožio miestas pristatantis save „vartais į fiordus“ bei yra įsikūręs tarp septynių kalvų. Miesto pagrindinis objektas – Vågen uostas, kurio nuostabią panoramą galima pamatyti pasinaudojus funikulieriumi arba Ulriksbanen keltuvu.
Taigi, įvairiausių istorinių ir gamtos stebuklų galima rasti visur, tačiau svarbu suprasti savo kelionės prioritetus, pasirinkti tinkamą šalį ir prieš važiuojant pasidomėti svarbiausiais objektais.