Kosmetikos priemonių kelionė į Lietuvą

Kosmetika šiais laikais yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tiksliau tai neatsiejama daugelio moterų, o nemažai ir vyrų gyvenimo dalis, be kurios jie neįsivaizduoja savo kasdienybės. Kosmetiką žmonės naudoja jau nuo senų senovės, tai priemonės, kurios paryškina veido bruožus, suteikia žmogui pasitikėjimo savimi, jį išskiria iš kitų.

Kosmetikos kelias į Lietuvą

Tikriausiai būtų galima teigti, kad būtent didžiausias indėlis, kad Lietuvoje atsirastų kosmetika, buvo būtent Rusijos. Šios šalies įsikišimas į Lietuvos istoriją turėjo įtakos daugeliui aspektų, o vienas iš jų yra kosmetika.

Būtent Rusijoje kosmetikos priemonės atsirado žymiai ankščiau. Jau 17 amžiuje rusų ponios dažėsi veidą, jį balinosi tam tikromis kosmetikos priemonėmis, atvežtomis iš kitų pasaulio šalių. Dažniausiai dažytis kosmetikos priemonėmis būvo turtingų žmonių privilegija, kadangi tik jie galėdavo tai įpirkti. Paprasti gyventojai, kurie tam neturėjo lėšų, dažėsi natūraliai išgaunamomis priemonėmis. Pavyzdžiui, žandus rausvindavo burokėlių sunka, antakius ir akis dažėsi suodžiais. Norėdami panaikinti raukšles arba jas sumažinti, naudojo alyvuogių aliejų ar pieną.

Kosmetika Lietuvoje

Kosmetika į Lietuvą atkeliavo ne taip jau seniai. Kiekvienais metais atsirandantys gaminiai visame pasaulyje po truputį pasiekia ir šią šalį, jos neaplenkia net ir naujausios technologijos. Lietuvoje 21 amžiuje taip pat kaip ir kitose šalyse yra daug savo sritį išmanančių specialistų, kurie tuo užsiima profesionaliai.

Šiais laikais kosmetikos priemonėmis yra pačios įvairiausios, o natūraliomis, virtuvėje esančiomis, priemonėmis dažosi retas žmogus. Geriausia yra tai, kad kosmetikos priemonėmis yra sukrutos ne tik paryškinti veido bruožus, bet ir pasirūpinti savo veido oda. Pavyzdžiui, paakių kremas nuo raukšlių tikriausiai daugeliui yra vienas geriausių atradimų, kaip ir tarkim visi kremai, skirti veido odos pagerinimui. Paakių kremas nuo raukšlių padeda žmonėms, jis pasirūpina, kad akys nebūtų patinusios, nebūtų aplink jas raukšlių. Tokios priemonės kaip ši yra išsigelbėjimas daugeliui žmonių, kadangi stresas ir nesustojantis gyvenimo ritmas daro įtaką ir žmonių išvaizdai. Taigi, tiek kosmetika, tiek paakių kremai, kremai veido odai šiek tiek nutolina senėjimą, paslepia miego trūkumą ir atgaivina odą, todėl žmonės jaučiasi pasitikintys savimi.