Kaip apskaičiuoti siuntų į Lietuvą muitus?

Daugelis iš mūsų siunčiantis prekes iš užsienio nežino, kad jei šalis iš kurios siunčiate nepriklauso Europos Sąjungai, tuomet yra privalomas apmuitinimas t,y. kai reikia deklaruoti savo siunčiamų prekių vertę ir susimokėti mokesčius. Tokiu atveju, jei nesutinkate mokėti muitomokesčių, jūsų siunta gali būti grąžinta atgal siuntėjui. Rekomenduotina prieš užsakant prekes iš užsienio šalių, nepriklausančių Europos Sąjungai pasidomėti kokie papildomi tarifai bus joms taikomi. Kitas nemažiau svarbus dalykas, kurį reiktų pasitikrinti, tai ar jūsų užsakytos prekės nepatenka į draudžiamų prekių sąrašą, kurį kiekviena šalis nusistato labai skirtingai.

Pagal muitinės reikalavimus, jei siuntos vertė viršija 22 eurus, tuomet yra taikomas 21% PVM tarifas. Siuntimo mokestis į šią sumą nėra įskaičiuojamas. O jei siuntos vertė viršija 150 eurų (išskyrus kvepalus), tuomet taikomas importo mokestis. Tikslų tarifą galite sužinoti muitinės duomenų bazėje LITAR. Tai pat gali būti taikomas ir išmuitinimo/tarpininkavimo mokestis. Jo dydis priklauos nuo muitinės tarpininkų taikomų įkainių. Taigi prieš siunčiant ar siunčiantis prekes verta paieškoti informacijos apie muitus, kad netektų vėliau nusivilti ir sumokėti daugiau nei buvote susiplanavę.

Pildant muitinės deklaraciją, jūsų bus paprašyta tiksliai nurodyti savo siuntos turinį ir faktinę jo vertę. Taip pat turėsite pateikti ir tų prekių įsigijimą patvirtinnačius dokumentus, sąskaitą faktūrą ar banko išrašą. Patikrinus jūsų pateiktus duomenis, jums bus suformuota sąskaita už muitinės tarpininkų paslaugas ir išmuitinimo procedūrą, kurią apmokėję jūs galėsite atsiimti savo siuntą. Tokia pat tvarka galioja ir siuntos gavėjui, jei jūs esate siuntos siuntėjas.