Įranga, kuri yra reikalinga kiekvienam Lietuvos miestui

Džiugu matyti, kad daugelis Lietuvos miestų atnaujina savo viešąsias erdves. Parkuose yra ne tik sutvarkoma augmenija, genimi medžiai, pjaunama žolė, bet ir atnaujinami pėsčiųjų, dviratininkų takai, įrengiama ir atnaujinama infrastruktūra. Kitur įrengiamos naujos vietos miesto gyventojams bei svečiams. Šioje vietoje pirmauja keletas kurortų, kurie, labiau nei kiti miestai, yra suinteresuoti, kad pritrauktų žmones, siūlydami pasivaikščiojimus ir pramogas įkvepiančioje bei raminančioje aplinkoje. Privačių pramogų parkų bei didesnių kiemų savininkai taip pat naudoja dalį tų pačių elementų savo aplinkos tvarkyme.

Kai kurie mažosios architektūros elementai yra tiek pat funkcionalūs, kiek ir pasitarnauja kaip dizaino detalė. Paimkime suoliuką kaip pavyzdį. Niekas neprieštaraus, kad suoliukas yra tikrai naudingas, nes dažnai prireikia prisėsti, kai norime pailsėti, ką nors suvalgyti, pabendrauti, naudoti telefoną ar kompiuterį. Dabar aptarkime dizainą. Pradėkime nuo to, kad suoliukų gamybai gali būti panaudotos įvairios medžiagos ar medžiagų kombinacija. Metaliniai, plastikiniai, mediniai ir betoniniai suoliukai naudojami dažniausiai, bet neužmirškime ir šių medžiagų kombinacijų. Kiekviena kategorija siūlo skirtingų dizainų modelius. Pavyzdžiui betoniniai suoliukai gali skambėti kaip sunkūs ir neelegantiški betono gabalai. Pažvelkite į šiuolaikinius modernius poliruoto betono suoliukus ir būsite nustebinti. Dizainų įvairovė bei pasirinkimo gausa gali lengvai sutrikdyti, nes išsirinkti nebus labai lengva. Taigi, renkantis mažosios architektūros elementus reikia įvertinti ir funkcionalumą ir dizainą. Jei atitiks abu kriterijus, tuomet daiktas neatrodys lyg ne savo vietoje.

Aptarkime kitus dažniausiai naudojamus miestų bei parkų elementus. Šiuolaikinės šiukšliadėžės taip pat yra tiek pat naudingos kiek ir išvaizdžios. Nereikia pristatinėti šiukšliadėžių svarbos, norint išlaikyti aplinką tvarkingą. Šiuolaikinės tendencijos diktuoja, kad žmonės dabar renkasi netgi suskaidytas šiukšliadėžes, kuriose iš karto yra atskiros vietos skirtingoms atliekoms. Galima tik pasidžiaugti, kad toki sprendimai prigyja. Miestų architektūroje dažnai matome medžių apsaugas, kurios tvirtinamos grindinio lygyje. Taip pat labai naudinga įrengti dviračių laikiklius šalia pastatų.

Šiuolaikiniai miestai neįsivaizduojami be sutvarkytų visuomeninių erdvių, kur gyventojai gali praleisti laisvalaikį ar paįvairinti dieną. Nuo to, kiek ir kaip sutvarkytų erdvių turi miestas, priklauso ir kiek laiko žmonės praleis jose.

Scroll to Top