Dantų implantų, protezų kompensavimas Lietuvoje

Gyvenimas be dantų tikrai labai sudėtingas. Tai gali patvirtinti senyvo amžiaus žmonės, kurie dažniausiai labai taupo, tad praradę dantis visiškai neskuba įsidėti naujų. Tai nėra geras pasirinkimas, kadangi labai apsunkinama kasdienybė ir tuo pačiu socialinis bendravimas, kadangi daugeliui atrodo, kad visi tik ir stebi žmogų be dantų. 

Siūlome plačiau pasidomėti apie protezų bei implantų kompensavimo įstatymus Lietuvoje. Galbūt patenkate į tą žmonių kategoriją, kurie gali džiaugtis nemokamais protezais.

Implantavimas – tik mokamai

Pirmiausia siūlome atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvoje nemokamai teikiamas tik protezavimas. Jeigu norite pasirinkti kur kas inovatyvesnę dantų atstatymo alternatyvą – implantavimą, tokiu atveju neliks nieko kito, kaip tik pačiam susimokėti už paslaugas. Tiesa, labai vertinama tai, kad šiuo metu implantavimo paslaugos dažnai teikiamos išsimokėtinai, lizingu. Ir tam skirti pinigų tikrai verta, kadangi gyvenimas su nuosavais dantimis yra kur kas gražesnis, juolab, jausitės kur kas geriau.

Protezavimas – atitinkantiems taisykles

Štai protezavimo galimybės prieinamos plačiau, kadangi galima gauti visą arba dalinę kompensaciją. Tačiau tokiu atveju reikia atitikti tam tikrus kriterijus, kuriuos nustato Ligonių kasos. Geriausias dėl detalios info pasitarti su savo odontologu, kuris dažniausiai su tuo susiduria kiekvieną dieną, tad Jums ne tik pateiks bazinę info, tačiau ir tam tikrus aspektus, kuriuos geriausiai išmano tie, kuriems šie įstatymai yra žinomi kaip du kart du.

Taigi, protezavimo dalinę arba pilną kompensaciją gali gauti tie, kurie:

  • Jau yra pensijinio amžiaus (amžius nustatytas pagal LR įstatymus).
  • Taip pat gali gauti ir vaikai, kurie yra iki 18 metų amžiaus ir atitinkantys kitus nurodytus kriterijus.
  • Asmenys, kurie turi neįgaliojo pažymėjimą ir kurie pagal LR turi galimybę pretenduoti į kompetenciją.
  • Asmenys, kuriems buvo gydomos burnos onkologinės ligos.

Jeigu domitės implantacijos galimybėmis – kviečiame susisiekti su klinika Pilene.lt . Ten gausite visą reikalingą info, kuri padės apsispręsti dėl implantavimo arba protezavimo.