kankėjai

Kodėl lietuviai yra šalies turizmo sektoriaus siaubas?

Ypatinga pasaulinė padėtis privertė atostogų ištroškusius lietuvius ieškoti poilsio vietų savuose kraštuose. Nors tai leido šalies turizmo sektoriui atsigauti po patirtų negandų, tačiau neretai patys svečiai tampa dar didesniu šeimininkų galvos skausmu. Ar lietuviai išties tokie blogi svečiai? Kokia yra tikroji jų viešnagės kaina?

Paskutinė minutė – vilioja ir skriaudžia

Neatsiras prieštaraujančių sakant, jog lietuviams atostogos yra šventas dalykas. Stabilius darbus turintys vyresnio amžiaus žmonės yra linkę atostogas keletui metų į priekį, o ir atostogauti jie vyksta į laiko patikrintas vietas. Jaunesnės kartos atstovai spontaniškesni, jie džiugiai naudojasi įvairiais paskutinės minutės pasiūlymais. Visgi, taip pačiai spontaniškai jie savo viešnages ir atšaukia, tačiau pasikeitus planams jie ne visada gali susigrąžinti jau sumokėtus pinigus. Atostogautojus priimančių taškų šeimininkai viešnagių atšaukimu taip pat nesidžiaugia, mat tai reiškia menkesnį pelną arba paslaugų tiekimą už dyką.

Išvažiuoja su daugiau daiktų

Išvykimas namo su pilnesniais lagaminais dar nereiškia apsilankymo prekybos centruose ir pinigų švaistymo apsipirkinėjant. Kelioniniai lietuvių lagaminai neretai prisipildo viešbučių ir turizmo sodybų kambariuose randamomis gėrybėmis – chalatais, rankšluosčiais, lovos tekstile. Tam tikrais daiktais galima laisvai naudotis viešnagės metu, muilai, šampūnai, vienkartinės šlepetės vėliau keliauja namo kartu su poilsiautojais be jokios sąžinės graužaties. Vis tik, svečiams pasisavinus didesnę vertę turinčius daiktus, savininkams sunku tai įrodyti – paprasčiau tiesiog nupirkti pavogto daikto pamainą, o nusikaltusių poilsiautojų daugiau nepriimti.

Lauktuvėms – kenkėjai

Nepaisant pasipiktinimo bangą keliančių lietuvių poilsiautojų poelgių, šios baisybės niekas negali pralenkti. Kaip teigia turizmo sektoriaus atstovai, svečiai jiems retkarčiais atveža nemalonių lauktuvių – blakių. Šie kenkėjai saugiai tūno poilsiautojų lagaminuose, drabužiuose, o nuo jų lengvai patenka į poilsiaviečių lovų čiužinius ir kitus minkštuosius baldus. Blakių naikinimas nėra greitas ir lengvas procesas, jo metu vykdoma visų patalpų dezinfekcija, savininkai negali priimti kitų žmonių. Dėl minėtos priežasties tokios viešnagės kaina tampa brangesnė ne atostogavusiai, o svečius priėmusiai pusei. Atostogų ištroškę lietuviai gali blakes ne tik atvežti, tačiau ir parsivežti namo, vėliau už tai kaltinant poilsio centrus.

Derėtų nepamiršti, jog atostogos yra skirtos atsipalaiduoti ir pailsėti. Nors jas bet kurią minutę gali sugadinti ne tik blogas oras, bet ir nesutarimai su viešbučių administracijomis ar turizmo sodybų savininkais, poilsiauti reikia atsakingai ir saikingai.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt kamtoreikia.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top