Kas garsina mažąją Lietuvą pasaulyje?

Šiais metais Lietuva garsėja visų sričių įžymybėmis – menininkais, sportininkais, mokslininkais, keliautojais. Kviečiame sužinoti, kas labiausiai garsina mažąją Lietuvą pasaulyje.

Kasetinis aidas: paverskite Lietuvos vardą garsiausiu asmeniu, komanda ar organizacija pasaulyje

1. Danas Rapšys-Begalinė pergalė. Po paskutiniojo FINA (Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos) pasaulio taurės etapo Katare Lietuvos sportininkai galutinėje įskaitoje užėmė antrąją vietą. Per septynis etapus jis iškovojo net 14 aukso medalių (visuose etapuose laimėjo 200 m ir 400 m laisvuoju stiliumi) ir 4 sidabro medalius. 2020 metais jis dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse.

2. Asmik Grigorian – geriausia pasaulio operos solistė, apdovanota tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremonijoje. Kasmet vykstanti iškilminga Operos apdovanojimų ceremonija pagerbia išskirtinius pasiekimus scenoje, užkulisiuose, orkestro ložėje ir daugelyje kitų operos meno sričių. A. Grigorian jau yra pelniusi apdovanojimą Jaunojo atlikėjo kategorijoje. Solidus vokiečių operos, operetės ir baleto žurnalas „Opernwelt“ 2019 metais Asmik Grigorian išrinko „Metų dainininke“.

3. Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė-už operą “Saulė ir jūra (prieplauka)”. 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvos paviljonas pirmą kartą pelnė pagrindinį bienalės prizą – „Auksinio liūto“ apdovanojimą. Lietuvos vardas žinomas viso pasaulio žiniasklaidoje, o paviljone apsilankė apie 85 tūkst. Publika, daugiau nei 2000 žmonių. Žmonės guli dirbtiniame paplūdimyje. Kasdien operos spektaklius aplanko apie 1300 žmonių. Žmonės, nors ir tekdavo eilėje stovėti 2-3 valandas.

4. Justė Jocytė-Krepšinio pasiekimas. Moterų iki 16 metų rinktinė Europos čempionate iškovojo sidabro medalį, o komandos lyderė J. Jocytė per kelias dienas tapo žinoma beveik visiems krepšinio gerbėjams. Čempionato žaidime ji surinko 33 taškus (8/10 dvit., 4/9 tritaškiai), 9 atkovotus kamuolius ir 35 praktiškus taškus. Po tokio pasirodymo jis tapo jauniausiu Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėju ir sukėlė diskusiją apie moterų krepšinio rinktinę Lietuvoje.

5. Mirga Gražinytė-Tyla-Lietuvos pasiekimai ir šlovė. „Classic FM 2019“ M. Gražinytė-Tylas pripažinta geriausia dirigente moterimi. Mieczysławo Weinbergo 2-ąją ir 21-ąją simfoninius įrašus atliko Birmingamo simfoninis orkestras ir „Kremerata Baltica“, vadovaujami M. Gražinytės-Tylos, ir buvo nominuoti „Grammy“ už geriausią orkestrinį pasirodymą.

6. Vilniaus universiteto iGEM komandos pasiekimai Tarptautiniame genų inžinerijos mašinų konkurse (iGEM). Iš VU studentų suburta komanda Vilnius-Lithuania iGEM iškovojo aukso medalį ir buvo nominuota geriausia komanda iki keturių kategorijų. VU studentai konkurse pradėjo dalyvauti 2015 metais ir kasmet grįžta su savo rezultatais.

7. Agnė Kajackaitė – už tyrimą apie skirtingus moterų ir vyrų poreikius produktyvumui. Mokslininkė su komanda išsiaiškino, kad moterų produktyvumui patalpoje reikalinga aukštesnė temperatūra. Tyrimas susilaukė didelio BBC ir CNN dėmesio.

8. Jokūbas Laukaitis – už patrauklių ir didelio populiarumo susilaukusių vaizdo įrašų apie Lietuvą (publikuotas 2018 metais) ir Vilnių (publikuotas 2019 metais) kūrimą. Jokūbas savo „Youtube“ kanale turi daugiau nei 400 tūkstančių prenumeratorių. Jo paskyra patenka į 200 „Youtube“ populiariausiųjų kelionėms skirtų kanalų sąrašą. Ankstesnis jo vaizdo klipas apie Lietuvą sulaukė daugiau nei milijono peržiūrų.

9. Dynoro-muzikos kūrinys, skirtas Lietuvai Tomorrowland muzikos festivalyje. Elektroninės muzikos didžėjų paraginti, šokančios minios „triukšmauja gimtajam Lietuvos miestui“, iškėlė Lietuvos trispalvę vėliavą, pradėjo groti kūrinius pagal Lietuvos himną „Tautiška giesmė“.

10. Aleksandra ir Vilius Kerai – už kuriamus tokius koncertų garso įrašus, kurie aidi per pasaulį. Šiemet muzikos apdovanojimuose „Grammy“ nominuoti net du muzikos albumai: „Weinberg: Symphonies Nos. 2 & 21“ su Mirga Gražinyte-Tyla, Birmingamo simfoniniu orkestru ir orkestru „Kremerata Baltica“.