Darbuotojų atrankos įmonės – patikimas jūsų partneris darbuotojų atrankos kelyje

Koks įmonės turtas yra vertingiausiais? Žinoma, kad atsakymas bus vienareikšmiškas, t. y., darbuotojai. Darbuotojai yra ta jėga, kuri padeda siekti ilgalaikių tikslų, ir dėka kurių uolaus darbo įmonės gali augti, plėstis ir įsitvirtinti rinkoje. Vis dėlto rasti darbuotojų, kurie visiškai tenkintų jūsų lūkesčius ir kurių lūkesčius tenkintumėte jūs, yra pakankamai sunku. Vienas iš būdų rasti darbuotojus, kurie yra motyvuoti dirbti jūsų siūlomoje darbo vietoje bei kurių kompetencijos ir kitos savybės tenkina jūsų lūkesčius, yra darbuotojų paieška ir atranka, pasitelkiant darbuotojų atrankos įmones.

Kas yra darbuotojų atrankos įmonė?

Darbuotojų atrankos įmonė – tai žmogiškųjų išteklių valdymo profesionalų komanda, dirbanti tam, kad jų partnerėms, darbdavių įmonėms pritrauktų tinkamiausius darbuotojus, su kuriais būtų lengva siekti ilgalaikių verslo tikslų, o darbuotojai, dirbantys įmonei, būtų motyvuoti ir patenkinti atradę geriausiai jų lūkesčius atitinkančią darbo vietą.

Kokių darbuotojų atrankas atlieka darbuotojų atrankos įmonės?

Darbuotojų atrankos įmonės vykdo vidurinės grandies vadovų, aukščiausios grandies vadovų atrankas, taip pat patyrusių, vidurinės ir aukštos kvalifikacijos specialistų, įskaitant ekspertus, atrankas. Tokios įmonės taip pat specializuojasi ir kitų specialistų atrankose.

Kokias paslaugas teikia darbuotojų atrankos įmonės?

Darbuotojų atrankos įmonių paslaugų spektras yra platus, nes ir pats darbuotojų atrankos procesas nėra vienalytis. 

Viena iš paslaugų, kurias teikia tokio tipo įmonės, yra konkrečių poreikių, susijusių su potencialiais darbuotojais, išsiaiškinimas bei jūsų darbo bei organizacinės kultūros analizės atlikimas. 

Darbuotojų atrankos, pritraukimo ir vertinimo strategijos sudarymas – tai dar viena tokio tipo įmonių teikiama paslauga. Pažymėtina, kad tik išanalizavusios jūsų poreikius bei atlikusios darbo ir organizacinės kultūros analizę, darbuotojų atrankos įmonės gali sudaryti tinkamą ir tikslią strategiją, padėsiančią rasti, pritraukti ir tinkamai įvertinti potencialius darbuotojus. 

Įmonės, teikiančios darbuotojų atrankos paslaugas, atlieka tiek įprastą darbuotojų paiešką, tiek „galvų medžioklę“, todėl pasinaudodami tokių įmonių paslaugomis lengvai rasite ir „nišinius“ specialistus. 

Darbuotojų atrankos įmonės, pasitelkdamos pusiau struktūruoto interviu metodą, įvertina potencialių darbuotojų kompetencijas. Standartizuoti asmeninių savybių ar protinių gebėjimų testai leidžia atlikti asmeninių savybių, komandos vaidmenų ir vertybių vertinimą. Minėtais metodais įvertinusios kandidatus į darbo vietą, darbuotojų atrankos įmonės pristatys jums tik tinkamiausių kandidatų gyvenimo aprašymus, nurodydamos šių kandidatų potencialą ir su jais susijusią riziką.

Dalis atrankų agentūrų gali pasiūlyti ne tik į darbuotojų pritraukimą, bet ir į jų išlaikymą orientuotus sprendimus, pavyzdžiui, gali atlikti įvairius organizacijų tyrimus: darbuotojų pasitenkinimo, kultūros ar kt. apklausas, kurios leidžia geriau suprasti esamų darbuotojų patirtį bei ją sustiprinti.