Nėštumo baimė – kodėl moterys jo bijo?

Dažnai medijose, literatūroje ar kur kitur galima išgirsti/perskaityti frazę, kuri skamba panašiai: ,,Nėštumas – tai didžiausias moters džiaugsmas“. Bet ar tai tikrai yra tiesa? Šiandien vis daugiau moterų susiduria su dideliu nerimu, o tam tikrais atvejais ir su depresijos keliamomis problemomis, kadangi bijo pastoti, bijo neišnešiojimo galimybės arba sunkių kūdikio sveikatos sutrikimų, kurie, atrodo, kuo toliau, tuo dažniau nuskamba spaudoje. 

Šiame straipsnyje pateiksime penkias pagrindines priežastis, dėl kurių moterys bijo nėštumo. Todėl posakis, kad nėštumas yra didžiausia laimė, vargu ar yra teisingas, kai tiek daug įvairiausių baimių sukasi besilaukiančių mamų galvose. 

1. Ar kūdikis gims sveikas?

Tai yra labiausiai paplitusi nepagrįstos baimės priežastis. Netgi ypatingai kūdikio norinčiai moteriai teigiamas nėštumo testo rezultatas gali tapti didžiulio nerimo šaltiniu. Būsimą mamą gali apnikti mintis, kad jos propaguojamas gyvenimo būdas gali padaryti neigiamos įtakos jos atžalos vystymuisi ir sveikatai. Nepaisant visų technologijų ir medicinos pažangos, vis dar išlieka netikėtų komplikacijų, o kraštutiniais atvejais – persileidimo ir vaiko netekties arba sergančio kūdikio gimimo rizika. Viena iš priemonių, kuri galėtų efektyviai sumažinti besilaukiančios mamos patiriamą nerimą ar netgi stresą yra NIPT tyrimų atlikimas. Šie neinvaziniai prenataliniai tyrimai gali atsakyti į tam tikrus klausimus, pavyzdžiui, ar vaisius neturi tokių sindromų kaip Dauno, Edvardso ar Patau ir kitų genetinių sutrikimų. Daugiau informacijos apie NIPT tyrimų naudą galite rasti čia: https://www.placenta.lt/nipt-neinvaziniai-prenataliniai-tyrimai/.

2. Neaiški profesinė ateitis

Darbas ar vaikai ir jų priežiūra? Tai dar viena rimta dilema būsimai mamai. Lietuvoje daugeliui moterų vis dar tenka susidurti su darbo vietos išsaugojimo problema po gimdymo. Iškilus komplikacijoms, nėščioji negali atlikti savo pareigų, vadinasi, jos užduotys tenka kitiems darbuotojams. Bet tai dar ne viskas. Kai kurios moterys nežino, kaip derinti vaiko auginimą su daug valandų trunkančiu darbu. Kitos baiminasi, kad kūdikio gimimas ir ilga, dvejus metus trunkanti pertrauka profesiniame gyvenime sugriaus karjeros galimybes ir mama „iškris iš apyvartos“ bei nustos būti patraukli darbo rinkoje vien dėl to, kad turi mažamečių vaikų, kurie gali dažnai sirgti ir mama negalės būti pilnavertiška įstaigos darbuotoja.

 3. Skausmas gimdymo metu

Daugelis specialistų pabrėžia, kad gimdymo skausmas yra vienas didžiausių skausmų, kurį gali patirti žmogus. Nieko keisto, kad moterys, apie gimdymą žinančios tik iš siaubo filmų ir šiurpinančių draugių bei pažįstamų gimdymo istorijų, nenori rizikuoti patirti lygiai tą patį. Nėštumo ir gimdymo skausmo baimė yra tokia stipri, kad moterys dažnai visiškai atsisako susilaukti vaikelio.

4. Pakitusi išvaizda po gimdymo

Moters kūnas kinta nėštumo metu, keičiasi ir po gimdymo. Dažna mamomis tapusių moterų problema – išvaizda, kuriai po gimdymo galima priekaištauti. Nuovargis, nukaręs pilvas, strijos, papildomi kilogramai ir net sveikatos komplikacijos tikrai nemotyvuoja susilaukti vaikelio.

5. Santykiai su partneriu susilaukus kūdikio

Stresas, nuovargis, amžinas miego trūkumas, pareigų pasidalijimo problemos ir chroniška laiko stoka porai… Tai naujai iškeptų tėvų kasdienybė, kuri gali tapti rimtu išbandymu poros santykiams.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt kamtoreikia.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top