Atraskite paslaptingą ir viliojantį deimantų pasaulį 

Deimantai yra laikomi prabangos preke, taigi, nieko keista, kad daugelis apie juos nežino svarbių faktų. Tačiau tikrai verta geriau pažinti šį nuostabų ir labai magišką deimantų pasaulį. 

1. Ne paslaptis, kad deimantai atkeliauja iš požemio, tačiau daugelis žmonių nežino, kaip giliai jie yra po žeme. Taigi, reikia pasiekti maždaug 100 mylių gylį, kad pavyktų išgauti deimantus. Taigi, toks didelis gylis yra viena iš priežasčių, kodėl šie akmenys tiek daug kainuoja.

2. Senovės graikai ir romėnai manė, kad deimantai yra dievų ašaros arba krintančių žvaigždžių atplaišos, tad būtent todėl taip puikiai tviska. Romėnai taip pat tikėjo, kad Kupidono strėlės buvo labai aštrios, ir jis jas laidė į deimantus, todėl jie turi tiek daug žavingų briaunų.

3. Deimantas yra vienintelis akmuo, kurio sudėtyje beveik tik vienas elementas:  99,95 proc. sudaro anglis. Tai yra dažniausiai Žemėje randamas elementas. Kiti 0,05 procento gali apimti vieną ar daugiau mikroelementų, kurie randami gamtoje, tačiau tikrai nėra būtini deimanto sudėčiai.

4. Niekas nežino, kiek laiko reikia deimantams suformuoti po žeme, nes iškasti deimantai yra senoviniai, tikriausiai milijardo metų senumo.

5. Deimantams suformuoti reikia daug šilumos ir slėgio. Tiksliau sakant, brangakmeniui sukurti reikia 725 000 svarų kvadratiniame colyje slėgio ir 2200 laipsnių Celsijaus temperatūros.

6. Deimantai ir grafitas gaunami iš to paties kristalizuoto anglies elemento.

7. Ne visi deimantai yra bespalviai. Bespalviai deimantai laikomi vertingiausiais, todėl jie yra populiaresni. Tačiau deimantą galite rasti įvairių spalvų, įskaitant mėlyną, geltoną, žalią, raudoną, violetinę, rudą, oranžinę ir net juodą. Deimantų spalva priklauso nuo esančių mikroelementų ar kitų priemaišų patekimo formavimo metu.

8. Keista, kad dauguma išgaunamų deimantų retai naudojami papuošalams, tik apie 20% visų išgaunamų deimantų. Dėl savo kietumo ir ilgaamžiškumo deimantai yra naudingi įvairiose pramonės srityse, tokiose kaip gręžimas, pjovimas ir poliravimas. Kadangi didelė dalis neapdorotų išgaunamų deimantų netinka papuošalams, tai tokie deimantai yra vadinami pramoniniais deimantais. 

9. Papuošalai su deimantais, greitai ir patogiai gali būti įsigyjami ir internetu.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt kamtoreikia.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top