Kaip dailiai dekoruoti turizmo sodybą?

Turizmas Lietuvoje yra stipriai įsibėgėjąs ir tikrai populiarus. Žmonės investuoja į kaimo turizmą, stengiasi pritraukti klientų, vystyti verslą siūlant apsistoti lietuviams ir užsieniečiams jų privačioje teritorijoje, pailsėti skaitant knygas, klausant muzikos, kepantis skanų maistą, klausantis geros muzikos. Visgi, norint, kad į sodybą atvyktų kuo daugiau žmonių, kad jie joje ilsėtųsi yra būtina dailiai dekoruoti tiek patį namo interjerą, tiek eksterjerą.

Sodybos interjeras

Kuriant sodybos interjerą svarbu iš anksto išsigryninti, kokios aplinkos norima ir šiuo keliu eiti kuriant visą aplinką. Dažnai įsivaizduojant kaimo turizmo sodybą galvoje iškyla mielos, jaukios, tikriausiai medinės sodybos vaizdinys. Jeigu jums priimtinas šis vaizdas, tai drąsiai galite kurti praktišką, tačiau ir santūrų namo interjerą.

  • Spalvos. Tokioje sodyboje gali vyrauti švelnios, pastelinės spalvos, tokios kaip smėlinė, rausva ar šviesiai ruda.
  • Medžiagos. Nesirinkite šaltų medžiagų, tokių kaip betonas, nes jos tikrai nesuteiks sodybai jaukumo. Geriau derinkite medį, ekologišką laminatą ir jau prieš tai minėtas pastelines spalvas.
  • Baldai. Baldai gali būti masyvūs, aptraukti gobelenu. Jeigu kuriate artimą lietuviškam kaimui sodybą tai nesirinkite modernaus stiliaus, tokioje sodyboje puikiai atrodys mediniai baldai, papuošti kalvėje kaltu metalu.

Sodybos eksterjeras – kiemas

Sodybos kiemas yra lygiai toks pats svarbus kaip ir sodybos vidus. Jeigu esate įsikūrę prie vandens telkinio, tai labai gražu būtų jį papuošti natūraliais augalais, į patį vandenį įleisti žuvų ir pasirūpinti povandeniniais šviestuvais, kurie nutvieks visą vandenį. Tai anaiptol ne vieninteliai šviestuvai, kuriais galima dekoruoti aplinką:

Šviestuvų rūšių tikrai yra ne viena, o suderinus jas tarpusavyje galima sukurti dailų kaimo turizmo sodybos eksterjerą.