transporto valdymas

Kaip padidinti logistinių įmonių veiklos efektryvumą?

Daugeliui logistikos ir ekspedijavimo įmonių dažnai kyla klausimas: kaip padidinti logistinių įmonių veiklos efektyvumą? Visų pirma tai įgyvendinti padeda tinkamas transporto valdymas, pasitelkus išmanias technologijas ir logistikos valdymo sistemą. Jos dėka būtų patogu administruoti vidinius įmonės procesus ir efektyviai valdyti logistikos veiklas: krovinių pakrovimą, pervežimą, sandėliavimą, duomenų bazę, užsakymų vykdymą, transporto ekspeditorių būsenas realiu laiku bei pristatymo laiką. Šios technologijos pilnai atitinka šiuolaikinės rinkos paklausą ir tendencijas, diktuojančias lygiaverčią konkurenciją, jungiantis į bendrus logistikos ir ekspeditorių partnerystės tinklus.

Ši partnerystė palanki tuo, kad jos dėka galima lengviau spręsti problemas, susijusias su aktualios darbo jėgos trūkumus, paslaugų brangimu, darbuotojų rotacija bei naujų darbuotojų apmokymais. Transporto valdymas sieja gamybos bei tiekimo grandinės dalis, kur svarbų vaidmenį atlieka krovinių ar paslaugų terminų planavimas bei vežėjų pasirinkimas. Pristatymo terminai yra planuojami pagal gamybos proceso veiklas, o vežėjų kiekis – nuo transportavimo atstumo ir transporto rūšies. Jų efektyvumas priklauso nuo to, kokie bus šių dviejų veiksnių minimalūs kaštai.

Transportavimo sistema, apimanti įvairių prekių ir užsakymų judėjimą iki jų gamybos ar pardavimo ir iki jų pristatymo vietos, turi daug įtakos gamybos procesui. Tai laimi tas logistikos paslaugų tiekėjas, kuris gali pasiūlyti greičiausią pristatymą už žemiausią kainą.

Nemažai atsakomybės logistikos bendrovei tenka ir už sandėlių valdymą, nes tai užtikrina žaliavų, atsargų, prekių ir pinigų srautų cirkuliaciją, kuri yra nepertraukiamo gamybos proceso užtikrinimo garantas.

Sandėliavimas atlieka svarbias funkcijas, darančias įtaką prekių perkėlimui (priėmimui, perdavimui, užsakymų atrankai ir jų išsiuntimui); medžiagų ir produkcijos saugojimui; informacijos tiekimui arba saugojimui. Taigi jie yra labai susiję su transportavimu, transporto valdymu, gamyba bei produkcijos realizavimu.

Scroll to Top