Namų apšildymo sistemos: nuo laužo iki špižinio katilo

Tinkamai pasirinkta namų apšildymo sistema gali pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę. Juk šiais laikais žmonės nori gyventi ne tik patogiai, tačiau siekia, kad namų išlaikymas nebūtų labai brangus. Būtent tam labiausiai rekomenduojami špižiniai katilai, kuriuos pasirinkti galite elektroninėse prekybos vietose.

Tiesa, špižiniai katilai tikrai nėra vienintelė alternatyva. Metų eigoje buvo išrasta ir plačiai naudojama labai daug skirtingų namų apšildymo alternatyvų, kurios mums atrodo atgyvenos, visiškai nemodernios ir kurių išlaikymas reikalavo daug pastangų ir pinigų. Tiesa, gyventi šiltai nori visi, tad paprasčiausiai nėra kito pasirinkimo.

Anksčiau namuose buvo daromos specialios angos, kuriose atvirai kūrenamas laužas. Kalbame apie Viduramžius, kuomet sistemos toli gražu nebuvo tokios inovatyvios, kuriomis galima mėgautis dabar. Tiesa, net ir tais laikais žmonės bandė įvairiausias technologijas, derino skirtingus būdus, kad galėtų su kuo mažesnėmis sąnaudomis apšildyti didelius plotus. Štai todėl statant paprasčiausius namus ir rūmus kambariai buvo jungiami ir skirstomi taip, kad vienas židinys arba viena iškasta duobė apšildytų kuo daugiau ploto.

Vėliau atsirado krosnys, kurios buvo skirtos ne tik namų apšildymui, tačiau ir maisto gamybai. Lietuvių tautosakoje krosnims skiriama labai daug dėmesio. Dažnai jos apdainuojamos kaip vienas svarbiausių daiktų namuose, kuris padėjo visapusiškai aprūpinti žmones. Galiausiai, visi žinome tautosakos pasakojimus apie ramius žiemos vakarus, kurie buvo leidžiami gulint prie krosnies.

Šiuolaikinis požiūris į namų apšildymo alternatyvas yra dar lankstesnis. Žmonės nori visko. Nori kad įranga nebūtų brangi, veiktų be žmogaus įsikišimo, tarnautų ilgai, o jos integracija nebūtų sudėtinga. Būtent visus šiuos elementus puikiai įprasmina špižiniai katilai, kurie skiriasi savo funkcionalumu. Visada vertingiausia prieš perkant pasitarti su profesionalu, kuris įvertinęs jūsų poreikius patars, kuri sistema labiausiai tinka. Juk galingumas gali varijuoti nuo 17 kW iki 53 kW, taip pat, sekcijų dydis kinta nuo 4 iki 6 ir t.t. Šio tipo katilai yra visiškai atsparūs  korozijai, tad tarnauja ilgai.

Pasaulis keičiasi, tobulėja, žmonės turi galimybę pasirinkti vis inovatyvenes namų apšildymo alternatyvas. Kai jos yra, juk neverta namų apšildyti laužo liepsna, tiesa?

Scroll to Top